Bytomski / Bytomska Jewellery to biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Bogumiła Bytomskiego i Julię Bytomską, ojca i córkę, we wspólnej rodzinnej pracowni.

W rodzinnej pracowni projektujemy i własnoręcznie wykonujemy autorską biżuterię ze złota, srebra i innych szlachetnych materiałów, zawsze według osobistego gustu.

“Żyjemy i pracujemy blisko natury. Jest ona najważniejszą i nieustającą inspiracją, źródłem energii i miejscem wytchnienia. Dlatego każdy przedmiot powstający w naszej pracowni nosi cechy unikatu, każdy jest indywidualnym dziełem i różni się od innego, nawet jeśli obydwa bazują na tym samym modelu.”

Tak jak w naturze – nic się nie powtarza, każda kreacja jest unikalna.

 

                                                ***

Wszystko zaczęło się w 1973 roku, kiedy Bogumił Bytomski założył w Warszawie swój pierwszy warsztat złotniczy. Od tego czasu, aż do dziś, z niesłabnącą pasją, tworzy wyjątkową, autorską biżuterię.

Kilka lat temu rozpoczął się kolejny rozdział trwającej od ponad 45 lat przygody. Do Bogumiła dołączyły córki. W pracowni projektuje i tworzy Julia, absolwentka ASP w Łodzi, a w 2013 roku z pomocą Zuzy udało się stworzyć nowy koncept dla wspólnego przedsięwzięcia – markę
Bytomski/ Bytomska Jewellery.